Onlinedating of internetdating
Vanaf de negentiger jaren tot op heden zijn er heel wat websites voor online daten gelanceerd. Voor veel sites moet er worden betaald, maar veel sites hebben ook een gratis gedeelte.
Wel zal men bij dit soort sites pas contact kunnen leggen of een profiel kunnen aanmaken als men betalend lid is, alleen kijken kost niets.
Daarnaast bestaan er ook nog contact-/datingsites die geheel gratis zijn. Sommige sites richten zich op bepaalde soorten contacten (seksueel/erotisch, vriendschap of romantisch), en er bestaan ook websites die zich op een bepaalde etnische groep richten.
Naar schatting zijn er in Nederland tussen de 250 en 300 datingwebsites. Waarvan er maar enkelen betrouwbaar en discreet zijn.
Nederland staat in de top 5 van landen met de meeste singles.